Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 4.10
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1980
In. W Dębnie, w Rogoźniku, na Kowańcu, w Zakopanem u OO. Bernardynów, w Szczyrzycu, w Rzepienniku Strzyżewskim koło Tarnowa. 14 płaskorzeźb Drogi Krzyżowej zakupił w 1953 roku Graham Greene i w ten sposób trafiły one do kaplicy w Santor Park - jednego z najstarszych kościołów katolickich w Anglii.
Nie tylko świętych rzeźbił Janos. Tak jak w latach czterdziestych był ostatnim świątkarzem na Podhalu - tak w początkach lat pięćdziesiątych można go uznać za jednego z pionierów świeckiej tematyki w rzeźbie ludowej. Niewątpliwie najważniejszą spośród świeckich postaci był dla Janosa Wit Stwosz. Rzeźbił go w kilku co najmniej wersjach.
Wito Stwoszu słynny
patrzys na
In. W Dębnie, w Rogoźniku, na Kowańcu, w Zakopanem u OO. Bernardynów, w Szczyrzycu, w Rzepienniku Strzyżewskim koło Tarnowa. 14 płaskorzeźb Drogi Krzyżowej zakupił w 1953 roku Graham Greene i w ten sposób trafiły one do kaplicy w Santor Park - jednego z najstarszych kościołów katolickich w Anglii.<br> Nie tylko świętych rzeźbił Janos. Tak jak w latach czterdziestych był ostatnim świątkarzem na Podhalu - tak w początkach lat pięćdziesiątych można go uznać za jednego z pionierów świeckiej tematyki w rzeźbie ludowej. Niewątpliwie najważniejszą spośród świeckich postaci był dla Janosa Wit Stwosz. Rzeźbił go w kilku co najmniej wersjach.<br> &lt;q&gt;Wito Stwoszu słynny<br> patrzys na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego