Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
końcu dodaje:

T. Przypominam, że podstawowym motorem jest mówienie o uczuciach wobec konkretnych osób, i jeśli coś będzie grupę posuwać naprzód, to właśnie to.

Przykłady bezpośrednich interwencji trenera:

a) Po dłuższej ciszy rozmowa w grupie schodzi na temat pracy zawodowej, ktoś długo opowiada... Jeden z uczestników patrzy na zegarek i rzuca propozycję:

U. Może by już skończyć?

T. Co czujesz?

U. Niecierpliwość, a jednocześnie zadowolenie, że nieźle zniosłem tę długą opowieść.

b) Po dłuższej ciszy jedna z uczestniczek zwraca się do trenera:

U. Siedzisz inaczej...

T. Jakie uczucia to w tobie budzi?

U. Nadzieję...

T. A wobec mnie?

U. Zaufanie, spokój
końcu dodaje:<br><br>T. Przypominam, że podstawowym motorem jest mówienie o uczuciach wobec konkretnych osób, i jeśli coś będzie grupę posuwać naprzód, to właśnie to.<br><br>Przykłady bezpośrednich interwencji trenera:<br><br>a) Po dłuższej ciszy rozmowa w grupie schodzi na temat pracy zawodowej, ktoś długo opowiada... Jeden z uczestników patrzy na zegarek i rzuca propozycję:<br><br>U. Może by już skończyć?<br><br>T. Co czujesz?<br><br>U. Niecierpliwość, a jednocześnie zadowolenie, że nieźle zniosłem tę długą opowieść.<br><br>b) Po dłuższej ciszy jedna z uczestniczek zwraca się do trenera:<br><br>U. Siedzisz inaczej...<br><br>T. Jakie uczucia to w tobie budzi?<br><br>U. Nadzieję...<br><br>T. A wobec mnie?<br><br>U. Zaufanie, spokój
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego