Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 11
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1976
Ale spór nie idzie o pryncypia a o władzę, więc jest nieubłagany. W chwili śmierci Mao radykałowie byli górą. Jeszcze w kwietniu 1976 roku udało im się wywołać zamieszki i rozpętać nagonkę, która doprowadziła do ponownego usunięcia Teng Hsiao-pinga i okrzyknięcia go i jego grupę szpiegami, no i, oczywiście, sabotażystami.
Ale umiarkowani zmądrzeli. Pogrzeb Mao został opóźniony, uroczystości żałobne miały charakter intymny, tylko milion osób otrzymało prawo do oficjalnych spazmów, a przede wszystkim przeszły w całkowitym spokoju, bez scen nieukojonego żalu, bez strzelaniny, nawet zwłoki zniknęły i nikt nie wiedział, czy w ogóle zwłoki jeszcze żyją.
Po miesiącu okazało się
Ale spór nie idzie o pryncypia a o władzę, więc jest nieubłagany. W chwili śmierci Mao radykałowie byli górą. Jeszcze w kwietniu 1976 roku udało im się wywołać zamieszki i rozpętać nagonkę, która doprowadziła do ponownego usunięcia Teng Hsiao-pinga i okrzyknięcia go i jego grupę szpiegami, no i, oczywiście, sabotażystami.<br>Ale umiarkowani zmądrzeli. Pogrzeb Mao został opóźniony, uroczystości żałobne miały charakter intymny, tylko milion osób otrzymało prawo do oficjalnych spazmów, a przede wszystkim przeszły w całkowitym spokoju, bez scen nieukojonego żalu, bez strzelaniny, nawet zwłoki zniknęły i nikt nie wiedział, czy w ogóle zwłoki jeszcze żyją.<br>Po miesiącu okazało się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego