Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
z Zakopanego (koń Dolusia) - 43,67 sekund.
W skiringu najlepszy czas uzyskał Marcin Zubek z Zakopanego (koń Jankes), który pokonał trasę w 42,09 sekund. Drugie miejsce Tadausz Bobak ze Stasikówki (koń Dolnik) z czasem 42,43 sekundy, a trzecie Wojciech Migiel z Zakopanego (koń Huta) z czasem 42,94 sekund.
Zawody kumoterek, choć nieregularnie odbywają się w Poroninie od 1987 roku. Jak zapowiadają organizatorzy, od tego roku na stałe wejdą one do kalendarza zimowych imprez. Będą to kolejne - po Szaflarach, Białym Dunajcu i Zakopanem - zawody kumoterek, skiringu i ski skiringu. Aż prosi się, by wkrótce zorganizować mistrzostwa Podhala.
(aza
z Zakopanego (koń Dolusia) - 43,67 sekund.<br>W &lt;orig&gt;skiringu&lt;/&gt; najlepszy czas uzyskał Marcin Zubek z Zakopanego (koń Jankes), który pokonał trasę w 42,09 sekund. Drugie miejsce Tadausz Bobak ze Stasikówki (koń Dolnik) z czasem 42,43 sekundy, a trzecie Wojciech Migiel z Zakopanego (koń Huta) z czasem 42,94 sekund.<br>Zawody &lt;dialect&gt;kumoterek&lt;/&gt;, choć nieregularnie odbywają się w Poroninie od 1987 roku. Jak zapowiadają organizatorzy, od tego roku na stałe wejdą one do kalendarza zimowych imprez. Będą to kolejne - po Szaflarach, Białym Dunajcu i Zakopanem - zawody &lt;dialect&gt;kumoterek&lt;/&gt;, &lt;orig&gt;skiringu&lt;/&gt; i &lt;orig&gt;ski skiringu&lt;/&gt;. Aż prosi się, by wkrótce zorganizować mistrzostwa Podhala.<br>&lt;au&gt;(aza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego