Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 21/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
żubrów. Kiedy epidemia pryszczycy wystąpiła w latach 50., zaatakowała żubry w ośrodkach hodowli w Łopusznej i Pszczynie. W Puszczy Białowieskiej nie było przypadków pryszczycy u tych zwierząt.
(PAP)


Złamali tajemnicę e-podpisu

Dwójce czeskich ekspertów udało się złamać tajemnicę elektronicznego podpisu.
Skonstruowany przez Czechów program ma umożliwić w ciągu kilku sekund zastąpienie takiego podpisu albo kodowanie i otwieranie poufnych wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną.
Informacje o złamaniu elektronicznego podpisu wywołały wśród ekspertów szok. Podpis taki bowiem służy nie tylko do potwierdzenia tożsamości użytkownika, wykorzystywany jest także do szyfrowania ważnych, poufnych informacji.
Jeśli program ten dostałby się do rąk piratów komputerowych, mogliby oni
żubrów. Kiedy epidemia pryszczycy wystąpiła w latach 50., zaatakowała żubry w ośrodkach hodowli w Łopusznej i Pszczynie. W Puszczy Białowieskiej nie było przypadków pryszczycy u tych zwierząt.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Złamali tajemnicę &lt;orig&gt;e-podpisu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Dwójce czeskich ekspertów udało się złamać tajemnicę elektronicznego podpisu.<br>Skonstruowany przez Czechów program ma umożliwić w ciągu kilku sekund zastąpienie takiego podpisu albo kodowanie i otwieranie poufnych wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną.<br>Informacje o złamaniu elektronicznego podpisu wywołały wśród ekspertów szok. Podpis taki bowiem służy nie tylko do potwierdzenia tożsamości użytkownika, wykorzystywany jest także do szyfrowania ważnych, poufnych informacji. <br>Jeśli program ten dostałby się do rąk piratów komputerowych, mogliby oni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego