Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fokus. Poznać i zrozumieć świat
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2003
sygnale!

"Papierkowe" archiwum, zawierające informacje o stanie zdrowia, zazwyczaj pozostaje w domu i żaden z niego pożytek w sytuacji zagrożenia życia, gdy jest potrzebne natychmiast.
"KryptografJa" spieszy z pomocą. Mogłaby znacznie usprawnić system ratownictwa medycznego.
Załoga karetki pogotowia (wyposażonej w telefon komórkowy z czytnikiem kart) w miejscu wypadku w kilkadziesiąt sekund może ustalić wszystko, co najważniejsze. Jaką grupę krwi ma pacjent, na co jest uczulony, czy nie ma cukrzycy, rozrusznika serca itp.
Lekarzowi system umożliwia błyskawiczne przekazanie tzw. danych krytycznych pacjenta do szpitala, do którego jest przewożony, w celu ustalenia optymalnego sposobu pomocy.
Największą siłą "KryptografJi" jest to, że wszystkie dane
sygnale!&lt;/&gt;<br><br>"Papierkowe" archiwum, zawierające informacje o stanie zdrowia, zazwyczaj pozostaje w domu i żaden z niego pożytek w sytuacji zagrożenia życia, gdy jest potrzebne natychmiast.<br>"KryptografJa" spieszy z pomocą. Mogłaby znacznie usprawnić system ratownictwa medycznego. <br>Załoga karetki pogotowia (wyposażonej w telefon komórkowy z czytnikiem kart) w miejscu wypadku w kilkadziesiąt sekund może ustalić wszystko, co najważniejsze. Jaką grupę krwi ma pacjent, na co jest uczulony, czy nie ma cukrzycy, rozrusznika serca itp. <br>Lekarzowi system umożliwia błyskawiczne przekazanie tzw. danych krytycznych pacjenta do szpitala, do którego jest przewożony, w celu ustalenia optymalnego sposobu pomocy. <br>Największą siłą "KryptografJi" jest to, że wszystkie dane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego