Typ tekstu: Książka
Autor: red. Strączek Damian
Tytuł: Klonowanie
Rok: 1998
nazywa się problemem tzw. dobrostanu zwierząt (ang. welfare).
Pamiętajmy, że piszemy tutaj o istniejących faktach przekraczania określonych granic, natomiast w przypadku eksperymentu, będącego głównym tematem naszej książki, myślimy o zagrożeniach hipotetycznych. Częściej dochodzi do nadużyć na poziomie biotechnologii stosowanej, czyli hodowli, niż na poziomie eksperymentów genetycznych.

Naukowcy przestrzegają zasad
Sztuczna selekcja polegała na doborze i kojarzeniu zwierząt o odpowiednich genach, dopiero w obecnej chwili możemy interesujące nas geny bezpośrednio wszczepiać osobnikowi przed jego narodzeniem. Jedno pozostaje niezmienne: ludzkie manipulacje zmieniają właściwości danego gatunku, uniemożliwiając jego rozwój w kierunku, który nastąpiłby w toku doboru naturalnego.
Wszystkich naukowców - szczególnie tych prowadzących eksperymenty, w
nazywa się problemem tzw. dobrostanu zwierząt (ang. &lt;foreign lang="eng"&gt;welfare&lt;/&gt;). <br>Pamiętajmy, że piszemy tutaj o istniejących faktach przekraczania określonych granic, natomiast w przypadku eksperymentu, będącego głównym tematem naszej książki, myślimy o zagrożeniach hipotetycznych. Częściej dochodzi do nadużyć na poziomie biotechnologii stosowanej, czyli hodowli, niż na poziomie eksperymentów genetycznych.<br><br>&lt;tit1&gt;Naukowcy przestrzegają zasad&lt;/&gt;<br>Sztuczna selekcja polegała na doborze i kojarzeniu zwierząt o odpowiednich genach, dopiero w obecnej chwili możemy interesujące nas geny bezpośrednio wszczepiać osobnikowi przed jego narodzeniem. Jedno pozostaje niezmienne: ludzkie manipulacje zmieniają właściwości danego gatunku, uniemożliwiając jego rozwój w kierunku, który nastąpiłby w toku doboru naturalnego.<br>Wszystkich naukowców - szczególnie tych prowadzących eksperymenty, w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego