Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
społecznym nie zasłużyły. Trudno tu mówić o rewizji świadczeń już przyznanych. Chodzi o unormowanie tej sprawy na przyszłość.
Skoro mowa o właściwej proporcji świadczeń, zacząć trzeba od tego, że są one pochodną wysokości płac. Jeżeli więc - a mówi się na ten temat dużo - zmiany w przepisach płacowych mają doprowadzić do "sensownej" proporcji płac na poszczególnych stanowiskach i w poszczególnych branżach, to wprowadzenie tego postulatu rzutować będzie automatycznie na proporcje świadczeń emerytalno-rentowych. Oblicza się je bowiem od osiągniętych zarobków, ich wysokość jest pochodną wypracowanego wynagrodzenia. Wskutek tego sprawa proporcji płac i świadczeń emerytalno-rentowych są z sobą ściśle związane.
Racjonalną proporcję
społecznym nie zasłużyły. Trudno tu mówić o rewizji świadczeń już przyznanych. Chodzi o unormowanie tej sprawy na przyszłość. <br> Skoro mowa o właściwej proporcji świadczeń, zacząć trzeba od tego, że są one pochodną wysokości płac. Jeżeli więc - a mówi się na ten temat dużo - zmiany w przepisach płacowych mają doprowadzić do "sensownej" proporcji płac na poszczególnych stanowiskach i w poszczególnych branżach, to wprowadzenie tego postulatu rzutować będzie automatycznie na proporcje świadczeń emerytalno-rentowych. Oblicza się je bowiem od osiągniętych zarobków, ich wysokość jest pochodną wypracowanego wynagrodzenia. Wskutek tego sprawa proporcji płac i świadczeń emerytalno-rentowych są z sobą ściśle związane. <br> Racjonalną proporcję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego