Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
żniwiarką, snopowiązałką, a następnie młocka kombajnem z podbieraczem.
Największe straty ziarna występują przy koszeniu ręcznym kosą - dochodzą do 20, kosiarko-żniwiarką do 15, snopowiązałką ciągnikową - 10, kombajnem - do 6. W niektórych krajach (np. Szwecja) stosuje się tzw. zbiór totalny, tj. najpierw wilgotne zboże kosi się na polu i tnie na sieczkę (sieczkarnią polową lub kombajnem), a następnie zwozi się do magazynu w celu dosuszenia. Dosuszone zboże młóci się w dowolnym czasie.
Wydajność koszenia ręcznie kosą wynosi 0,06 ha/godz., żniwiarką konną 0,3 ha/godz., wiązałką ciągnikową 1 ha/godz., kombajnem 1,5-3,0 ha/godz.
6.5. Koszty
żniwiarką, snopowiązałką, a następnie młocka kombajnem z podbieraczem.<br>Największe straty ziarna występują przy koszeniu ręcznym kosą - dochodzą do 20, kosiarko-żniwiarką do 15, snopowiązałką ciągnikową - 10, kombajnem - do 6. W niektórych krajach (np. Szwecja) stosuje się tzw. zbiór totalny, tj. najpierw wilgotne zboże kosi się na polu i tnie na sieczkę (sieczkarnią polową lub kombajnem), a następnie zwozi się do magazynu w celu dosuszenia. Dosuszone zboże młóci się w dowolnym czasie.<br>Wydajność koszenia ręcznie kosą wynosi 0,06 ha/godz., żniwiarką konną 0,3 ha/godz., wiązałką ciągnikową 1 ha/godz., kombajnem 1,5-3,0 ha/godz.<br>&lt;tit1&gt;6.5. Koszty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego