Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
planowania kadr relacje między poziomem i rodzajem wykształcenia, płacami, poziomem i modelami konsumpcji, prestiżem społecznym i motywacją do uzyskania określonego poziomu i typu kwalifikacji.
4. Perspektywy gospodarowania czynnikiem ludzkim
W perspektywie najbliższych 15-20 lat głównymi w naszym kraju kierunkami przemian w strukturze gospodarki, których odzwierciedleniem są zmiany w repartycji siły roboczej, będą:
1) znaczny spadek udziału i liczby zatrudnionych w sektorze rolniczym, a mówiąc bardziej ogólnie - w sferze gospodarki żywnościowej,
2) istotny tak w wielkościach bezwzględnych, jak i relatywnych wzrost zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług - w tym głównie usług o charakterze nieprodukcyjnym.
Zmiany w alokacji siły roboczej według sektorów gospodarowania
planowania kadr relacje między poziomem i rodzajem wykształcenia, płacami, poziomem i modelami konsumpcji, prestiżem społecznym i motywacją do uzyskania określonego poziomu i typu kwalifikacji. <br>&lt;tit1&gt;4. Perspektywy gospodarowania czynnikiem ludzkim&lt;/tit1&gt;<br> W perspektywie najbliższych 15-20 lat głównymi w naszym kraju kierunkami przemian w strukturze gospodarki, których odzwierciedleniem są zmiany w repartycji siły roboczej, będą:<br> 1) znaczny spadek udziału i liczby zatrudnionych w sektorze rolniczym, a mówiąc bardziej ogólnie - w sferze gospodarki żywnościowej,<br> 2) istotny tak w wielkościach bezwzględnych, jak i relatywnych wzrost zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze usług - w tym głównie usług o charakterze nieprodukcyjnym. <br> Zmiany w alokacji siły roboczej według sektorów gospodarowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego