Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
wspólnocie z tym przedwiecznym "Ty"" (s.46).
Przerzucam dalej strony omawianej książki, szukając dalszego ciągu wątku, który mnie zafrapował.
Cała debata toczy się w kontekście pytania o istnienie Boga, filozoficzne i religijne racje, przemawiające za uznaniem istnienia Boga.
Papież twierdzi, że pytanie, zawarte przez św. Tomasza w Sumie Teologicznej "An sit Deus", stworzyło w pewnym sensie cywilizację europejską.
Natomiast teraz coraz jaśniej uświadamiamy sobie, że sprawa istnienia Boga nie jest tylko sprawą intelektu, ale sprawą całej ludzkiej egzystencji (por. s.43).
Pełną odpowiedź na to wyzwanie egzystencji człowieka daje dopiero objawienie.
Tu jednak rozmówca Papieża nie wytrzymał, postawił zarzut, czy raczej
wspólnocie z tym przedwiecznym "Ty""&lt;/&gt; (s.46).<br>Przerzucam dalej strony omawianej książki, szukając dalszego ciągu wątku, który mnie zafrapował.<br>Cała debata toczy się w kontekście pytania o istnienie Boga, filozoficzne i religijne racje, przemawiające za uznaniem istnienia Boga.<br>Papież twierdzi, że pytanie, zawarte przez św. Tomasza w Sumie Teologicznej "An sit Deus", stworzyło w pewnym sensie cywilizację europejską.<br>Natomiast teraz coraz jaśniej uświadamiamy sobie, że sprawa istnienia Boga nie jest tylko sprawą intelektu, ale sprawą całej ludzkiej egzystencji (por. s.43).<br>Pełną odpowiedź na to wyzwanie egzystencji człowieka daje dopiero objawienie.<br>Tu jednak rozmówca Papieża nie wytrzymał, postawił zarzut, czy raczej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego