Typ tekstu: Książka
Autor: Jamroży Zygmunt
Tytuł: Beton i jego technologie
Rok: 2000
pracy okresowej występuje wyraźny rozdział pracy betoniarki na okres napełniania (t1), mieszania (t2) i opróżniania (t3). A zatem czas niezbędny do wyprodukowania jednego zarobu wynosi:
t = t1 + t2 + t3.
Przy pracy ciągłej natomiast, wszystkie te czynności wykonywane są jednocześnie, gdyż mieszanka betonowa przesuwa się przez mieszarkę, dzięki jej odpowiedniej konstrukcji ślimakowej.
Najpowszechniej stosowane są (u nas w kraju) betoniarki o pracy cyklicznej. Betoniarki te dzieli się w zależności od sposobu mieszania na :
wolnospadowe (rys. 17.3a),
przeciwbieżne o mieszaniu wymuszonym (rys. 17.3b).
17.3. Popularne typy betoniarek: a - wolnospadowa, b - o wymuszonym ruchu (szkic obrazuje ideę mieszania)
Schematy działania mieszadeł
pracy okresowej występuje wyraźny rozdział pracy betoniarki na okres napełniania (t1), mieszania (t2) i opróżniania (t3). A zatem czas niezbędny do wyprodukowania jednego zarobu wynosi:<br>t = t1 + t2 + t3.<br>Przy pracy ciągłej natomiast, wszystkie te czynności wykonywane są jednocześnie, gdyż mieszanka betonowa przesuwa się przez mieszarkę, dzięki jej odpowiedniej konstrukcji ślimakowej.<br>Najpowszechniej stosowane są (u nas w kraju) betoniarki o pracy cyklicznej. Betoniarki te dzieli się w zależności od sposobu mieszania na :<br>wolnospadowe (rys. 17.3a),<br>przeciwbieżne o mieszaniu wymuszonym (rys. 17.3b).<br>17.3. Popularne typy betoniarek: a - wolnospadowa, b - o wymuszonym ruchu (szkic obrazuje ideę mieszania)<br>Schematy działania mieszadeł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego