Typ tekstu: Książka
Autor: Jania Jacek
Tytuł: Glacjologia
Rok: 1993
Właściwości optyczne i elektryczne mają mniejsze znaczenie, ale są bardzo ważne przy badaniach grubości i struktury wewnętrznej lodowców za pomocą radioechosondaży.

Właściwości termiczne lodu

Temperatura krzepnięcia wody lub topnienia lodu w warunkach ciśnienia normalnego 101,3 kPa (1 atm) jest równa 273,15 K, czyli 0,15C. Temperatura topnienia lodu spada wraz ze wzrostem ciśnienia w stosunku: 0,75 10 Ť C/Pa. W warunkach najwyższego ciśnienia istniejącego w lodowcach (40 MPa) temperatura topnienia spada do ­2,91C. W przypadku istnienia w lodzie domieszek soli jego temperatura topnienia obniża się wraz ze wzrostem zasolenia.
Ciepło topnienia określające ilość ciepła pochłoniętego przez lód
Właściwości optyczne i elektryczne mają mniejsze znaczenie, ale są bardzo ważne przy badaniach grubości i struktury wewnętrznej lodowców za pomocą radioechosondaży.<br><br>&lt;tit&gt;Właściwości termiczne lodu&lt;/&gt;<br><br> Temperatura krzepnięcia wody lub topnienia lodu w warunkach ciśnienia normalnego 101,3 kPa (1 atm) jest równa 273,15 K, czyli 0,15C. Temperatura topnienia lodu spada wraz ze wzrostem ciśnienia w stosunku: 0,75 10 Ť C/Pa. W warunkach najwyższego ciśnienia istniejącego w lodowcach (40 MPa) temperatura topnienia spada do ­2,91C. W przypadku istnienia w lodzie domieszek soli jego temperatura topnienia obniża się wraz ze wzrostem zasolenia.<br> Ciepło topnienia określające ilość ciepła pochłoniętego przez lód
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!