Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
wzrost liczby każdej przyczyny zgonu - i dominującą pozycję samobójstw. W ostatnim czterdziestopięcioleciu śmierć samobójcza była zawsze znacznie częstsza niż spowodowana zabójstwem. I jakkolwiek zabójstw jest coraz więcej, to proporcje obu przyczyn śmierci są zaskakująco trwałe.

Zgon na skutek samobójstwa jest wielokrotnie częstszy niż na skutek zabójstwa: zdecydowanie rośnie liczba samobójstw, spada - lub utrzymuje się na relatywnie niskim poziomie - liczba zabójstw.

Rozważamy tu trend rozwojowy zjawiska, nie zaś szczegółowe dane, obrazujące jego nasilenie w poszczególnych latach. Dane bowiem zależą w dużym stopniu od wiarygodności ich źródła.

Należałoby więc się zastrzec, że jakkolwiek posługiwanie się statystyką zgonów opartą na źródłach medycznych jest uzasadnione
wzrost liczby każdej przyczyny zgonu - i dominującą pozycję samobójstw. W ostatnim czterdziestopięcioleciu śmierć samobójcza była zawsze znacznie częstsza niż spowodowana zabójstwem. I jakkolwiek zabójstw jest coraz więcej, to proporcje obu przyczyn śmierci są zaskakująco trwałe.<br><br>Zgon na skutek samobójstwa jest wielokrotnie częstszy niż na skutek zabójstwa: zdecydowanie rośnie liczba samobójstw, spada - lub utrzymuje się na relatywnie niskim poziomie - liczba zabójstw.<br><br>Rozważamy tu trend rozwojowy zjawiska, nie zaś szczegółowe dane, obrazujące jego nasilenie w poszczególnych latach. Dane bowiem zależą w dużym stopniu od wiarygodności ich źródła.<br><br>Należałoby więc się zastrzec, że jakkolwiek posługiwanie się statystyką zgonów opartą na źródłach medycznych jest uzasadnione
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego