Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Gdy owoc dojrzewa
Rok: 1958
jako odkrywca bieguna północnego.

Szukałem też wśród książek ojca utworów na tematy miłosne. Wiedziony instynktem, trafiłem na erotyki Mickiewicza. Potężne wrażenie wywarły też na mnie dwa sonety Słowackiego. Nauczyłem się ich na pamięć i w odosobnionym pokoju deklamowałem patetycznie: "Ogniem, żałością wre zamknięte łono..."

Pewnego dnia, wertując Turgieniewa, zauważyłem w spisie rzeczy tytuł noweli "Pierwsza miłość". Czytałem ją z zapartym tchem i natychmiast utożsamiłem siebie z małym bohaterem tego opowiadania. Po skończonej lekturze zamknąłem oczy. Zakochany chłopiec stał się mną, a jego ojciec przybrał postać mego ojca. To mój ojciec wysmagał śzpicrutą dziewczynę o twarzy Poliny.

Zaproszeni przez Leonida poszliśmy odwiedzić młodą
jako odkrywca bieguna północnego.<br><br>Szukałem też wśród książek ojca utworów na tematy miłosne. Wiedziony instynktem, trafiłem na erotyki Mickiewicza. Potężne wrażenie wywarły też na mnie dwa sonety Słowackiego. Nauczyłem się ich na pamięć i w odosobnionym pokoju deklamowałem patetycznie: "Ogniem, żałością wre zamknięte łono..."<br><br>Pewnego dnia, wertując Turgieniewa, zauważyłem w spisie rzeczy tytuł noweli "Pierwsza miłość". Czytałem ją z zapartym tchem i natychmiast utożsamiłem siebie z małym bohaterem tego opowiadania. Po skończonej lekturze zamknąłem oczy. Zakochany chłopiec stał się mną, a jego ojciec przybrał postać mego ojca. To mój ojciec wysmagał śzpicrutą dziewczynę o twarzy Poliny.<br><br>Zaproszeni przez Leonida poszliśmy odwiedzić młodą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!