Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
świecach.
Ze względów oszczędnościowych ilość świec ograniczono do trzech. Dzięki temu zapewne podpaleniu uległo nie wszystko, a zaledwie nikła część starych i nieaktualnych odbitek. Wyrażona przez Lesia wątpliwość, czy nie należałoby się jeszcze postarać o czarnego kota, wywołała ogólne zdenerwowanie, istotnie bowiem nie o wszystkie niezbędne akcesoria zadbano.
Karolek dokonał spisu rzeczy.
- Ja wam powiem - oświadczył. - Całkowitą pewność wygranej uzyskamy tylko typując w piątek o północy, na rozstajnych drogach, w czasie nowiu księżyca. Z tego, co ja wiem, to musimy mieć jeszcze czarnego kota, nietoperza, sowę, trzynaście gromnic i suszoną żmiję. I chyba z parę pająków, ale nie jestem pewien.
- Żadnych pająków
świecach.<br>Ze względów oszczędnościowych ilość świec ograniczono do trzech. Dzięki temu zapewne podpaleniu uległo nie wszystko, a zaledwie nikła część starych i nieaktualnych odbitek. Wyrażona przez Lesia wątpliwość, czy nie należałoby się jeszcze postarać o czarnego kota, wywołała ogólne zdenerwowanie, istotnie bowiem nie o wszystkie niezbędne akcesoria zadbano.<br>Karolek dokonał spisu rzeczy.<br>- Ja wam powiem - oświadczył. - Całkowitą pewność wygranej uzyskamy tylko typując w piątek o północy, na rozstajnych drogach, w czasie nowiu księżyca. Z tego, co ja wiem, to musimy mieć jeszcze czarnego kota, nietoperza, sowę, trzynaście gromnic i suszoną żmiję. I chyba z parę pająków, ale nie jestem pewien.<br>- Żadnych pająków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!