Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
dyrektora A. Dłuskiego.
Przeprowadzona w takim tempie, bez wcześniejszego przygotowania ewakuacja, nie wróżyła możliwości rozpoczęcia we Lwowie zamierzonej działalności i potwierdza wcześniejszą tezę, że nosiła cechy improwizacji.
Kierownictwo PZO udało się do Lwowa samochodami służbowymi i prywatnymi należącymi do pracowników zakładów. W kolumnie samochodowej jechali m.in. płk w stanie spoczynku F. Kamiński "w pełnej gali mundurowej", dyrektor S. Cegliński, inż. T. Malinowski, inż. E. A. Hain.
Mimo wielokrotnych nalotów zarówno transportów kolejowych, jak i kolumny samochodowej na szczęście nie było ofiar i wszyscy, którzy opuścili Warszawę, spotkali się w godzinach porannych 11 września we Lwowie.
Okazało się jednak, że w
dyrektora A. Dłuskiego.<br>Przeprowadzona w takim tempie, bez wcześniejszego przygotowania ewakuacja, nie wróżyła możliwości rozpoczęcia we Lwowie zamierzonej działalności i potwierdza wcześniejszą tezę, że nosiła cechy improwizacji.<br>Kierownictwo PZO udało się do Lwowa samochodami służbowymi i prywatnymi należącymi do pracowników zakładów. W kolumnie samochodowej jechali m.in. płk w stanie spoczynku F. Kamiński "w pełnej gali mundurowej", dyrektor S. Cegliński, inż. T. Malinowski, inż. E. A. Hain.<br>Mimo wielokrotnych nalotów zarówno transportów kolejowych, jak i kolumny samochodowej na szczęście nie było ofiar i wszyscy, którzy opuścili Warszawę, spotkali się w godzinach porannych 11 września we Lwowie.<br>Okazało się jednak, że w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego