Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
różnice w terminach pojawiania się i zaniku danego monsunu. W tabeli 8.4.3.1 zestawiono główne kierunki i okresy występowania monsunów na półkuli wschodniej.
Monsun letni wiejący znad oceanu przynosi pogodę pochmurną i deszczową. Nad Oceanem Indyjskim odznacza się częściej dużymi prędkościami niż monsun zimowy. Monsun letni osiąga największą stabilność w lipcu i sierpniu.
Monsun zimowy największą stałość ma w grudniu i styczniu. Wieje on z lądu w kierunku oceanu, a więc przynosi pogodę o względnie małym zachmurzeniu i z reguły bez opadów.
Jednak również i w przypadku opadów atmosferycznych na obszarach objętych cyrkulacją monsunową następują odchylenia od typowego schematu
różnice w terminach pojawiania się i zaniku danego monsunu. W tabeli 8.4.3.1 zestawiono główne kierunki i okresy występowania monsunów na półkuli wschodniej.<br> Monsun letni wiejący znad oceanu przynosi pogodę pochmurną i deszczową. Nad Oceanem Indyjskim odznacza się częściej dużymi prędkościami niż monsun zimowy. Monsun letni osiąga największą stabilność w lipcu i sierpniu.<br> Monsun zimowy największą stałość ma w grudniu i styczniu. Wieje on z lądu w kierunku oceanu, a więc przynosi pogodę o względnie małym zachmurzeniu i z reguły bez opadów.<br> Jednak również i w przypadku opadów atmosferycznych na obszarach objętych cyrkulacją monsunową następują odchylenia od typowego schematu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego