Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
uważa je za stracone.
Inni pedagodzy najchętniej odizolowaliby je od rodziny. Ale takie dziecko nie chce odejść od swoich bliskich, choć czasem znienawidzonych, osób.
Potrzebuje ono, tak jak inne dzieci, poczucia dumy ze swojej rodziny.

Adam Węgłowski



Uwięzieni w przeszłości

Kształtująca się w ciężkich warunkach osobowość dzieci z rodzin alkoholowych staje się przyczyną cierpienia w życiu dorosłym.
Ich sytuację komplikuje niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie, nadwrażliwość, kompleksy, świadomość bycia dzieckiem odrzuconym, przyzwyczajenie do wyuczonych w domu rodzinnym modeli zachowań.

Jak im pomagać

- Gdy dzieci alkoholików są już dorosłe, mają nadal tendencję do poruszania się w obrębie tych samych ról - pisze
uważa je za stracone.<br>Inni pedagodzy najchętniej odizolowaliby je od rodziny. Ale takie dziecko nie chce odejść od swoich bliskich, choć czasem znienawidzonych, osób.<br>Potrzebuje ono, tak jak inne dzieci, poczucia dumy ze swojej rodziny.<br><br>&lt;au&gt;Adam Węgłowski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Uwięzieni w przeszłości&lt;/&gt;<br><br>Kształtująca się w ciężkich warunkach osobowość dzieci z rodzin alkoholowych staje się przyczyną cierpienia w życiu dorosłym.<br>Ich sytuację komplikuje niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie, nadwrażliwość, kompleksy, świadomość bycia dzieckiem odrzuconym, przyzwyczajenie do wyuczonych w domu rodzinnym modeli zachowań.<br><br>&lt;tit&gt;Jak im pomagać&lt;/&gt;<br><br>- Gdy dzieci alkoholików są już dorosłe, mają nadal tendencję do poruszania się w obrębie tych samych ról - pisze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego