Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
zbieżność sił i prędkości odspajania, wskazując jednocześnie na możliwość występowania odchylenia obu wektorów, które jest większe dla maszyn pracujących w relatywnie łagodniejszych warunkach. Tak było w przypadku koparki 25 t, dla której stwierdzono odchylenie standardowe rozkładu kąta równe 25. Dla koparki 10 t, pracującej w podobnych warunkach jak poprzednia, odchylenie standardowe jest równe 19.
Wyniki badań eksperymentalnych wskazują również, że wykorzystanie sił dyspozycyjnych koparki (rozdział 5), nie zależy od odchylenia wektorów siły i prędkości odspajania (rys. 10.16). Miarą tego wykorzystania jest stosunek rzeczywistej siły odspajania RF do odpowiadającej jej siły dyspozycyjnej LF.
Stwierdzenia te stanowią podstawę do sformułowania zasady doboru
zbieżność sił i prędkości odspajania, wskazując jednocześnie na możliwość występowania odchylenia obu wektorów, które jest większe dla maszyn pracujących w relatywnie łagodniejszych warunkach. Tak było w przypadku koparki 25 t, dla której stwierdzono odchylenie standardowe rozkładu kąta równe 25. Dla koparki 10 t, pracującej w podobnych warunkach jak poprzednia, odchylenie standardowe jest równe 19.<br>Wyniki badań eksperymentalnych wskazują również, że wykorzystanie sił dyspozycyjnych koparki (rozdział 5), nie zależy od odchylenia wektorów siły i prędkości odspajania (rys. 10.16). Miarą tego wykorzystania jest stosunek rzeczywistej siły odspajania RF do odpowiadającej jej siły dyspozycyjnej LF.<br>Stwierdzenia te stanowią podstawę do sformułowania zasady doboru
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego