Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Sprawiedliwości przynosi najnowszy sondaż CBOS. Na pierwszym miejscu jest nadal Platforma Obywatelska, na drugim - Samoobrona.
W porównaniu z sondażem z przełomu lutego i marca poparcie dla PO zmniejszyło się z 29 do 27 proc. Partia Andrzeja Leppera może liczyć na 24 punkty (plus 1). Zmiany mieszczą się w granicach błędu statystycznego. Największy skok zanotowała partia braci Kaczyńskich - z 10 na 15 proc.
Trwa zła passa SLD - popiera go tylko 10 proc. (minus 1). Drugi koalicjant - UP - może liczyć na 3 proc. (bez zmian). Do Sejmu weszłaby jeszcze LPR z 7-proc. poparciem (minus 2).
Sondaż CBOS to kolejne badanie, które pokazuje
Sprawiedliwości&lt;/&gt; przynosi najnowszy sondaż &lt;name type="org"&gt;CBOS&lt;/&gt;. Na pierwszym miejscu jest nadal &lt;name type="org"&gt;Platforma Obywatelska&lt;/&gt;, na drugim - &lt;name type="org"&gt;Samoobrona&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>W porównaniu z sondażem z przełomu lutego i marca poparcie dla &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt; zmniejszyło się z 29 do 27 proc. Partia &lt;name type="person"&gt;Andrzeja Leppera&lt;/&gt; może liczyć na 24 punkty (plus 1). Zmiany mieszczą się w granicach błędu statystycznego. Największy skok zanotowała partia braci &lt;name type="person"&gt;Kaczyńskich&lt;/&gt; - z 10 na 15 proc.<br>Trwa zła passa &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; - popiera go tylko 10 proc. (minus 1). Drugi koalicjant - &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt; - może liczyć na 3 proc. (bez zmian). Do &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt; weszłaby jeszcze &lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt; z 7-proc. poparciem (minus 2).<br>Sondaż &lt;name type="org"&gt;CBOS&lt;/&gt; to kolejne badanie, które pokazuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego