Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
odbitki) Instytutu Literackiego w Paryżu oraz reprinty "Kultury". Zainteresowaniem robotniczych odbiorców cieszyły się przede wszystkim prace historyczne. Wybierali oni również utwory literackie, teksty publicystyczne, książki religijne oraz niektóre pisma informacyjno-polityczne i społeczno-kulturalne.
Upowszechnianie czytelnictwa w elitach robotniczych czyniło postępy, a ewentualne przeciwdziałanie Służby Bezpieczeństwa nie mogło już ani stłumić, ani nawet ograniczyć tej dążności. Dopiero antagonizmy w obozie "posierpniowym" w latach 1989-1990 zahamowały lub wręcz zniszczyły wiele inicjatyw oświatowych.
W latach osiemdziesiątych zarysowały się w "drugim obiegu" pewne zjawiska patologiczne, nie występujące we wcześniejszym okresie.
Odbijano np. książki oficyn emigracyjnych bez uzyskania na to odpowiedniej zgody, pomijano także
odbitki) Instytutu Literackiego w Paryżu oraz reprinty "Kultury". Zainteresowaniem robotniczych odbiorców cieszyły się przede wszystkim prace historyczne. Wybierali oni również utwory literackie, teksty publicystyczne, książki religijne oraz niektóre pisma informacyjno-polityczne i społeczno-kulturalne.<br> Upowszechnianie czytelnictwa w elitach robotniczych czyniło postępy, a ewentualne przeciwdziałanie Służby Bezpieczeństwa nie mogło już ani stłumić, ani nawet ograniczyć tej dążności. Dopiero antagonizmy w obozie "posierpniowym" w latach 1989-1990 zahamowały lub wręcz zniszczyły wiele inicjatyw oświatowych.<br> W latach osiemdziesiątych zarysowały się w "drugim obiegu" pewne zjawiska patologiczne, nie występujące we wcześniejszym okresie.<br> Odbijano np. książki oficyn emigracyjnych bez uzyskania na to odpowiedniej zgody, pomijano także
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego