Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 24.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Waltz, prezes Narodowego Banku Polskiego i jednocześnie szefowa RPP, zapowiada konsekwentną walkę z drożejącą benzyną, żywnością i podatkami pośrednimi. - Prawdę mówiąc, spodziewaliśmy się dwucyfrowego wskaźnika wzrostu cen dopiero w lutym - powiedziała. W styczniu dwunastomiesięczna inflacja wyniosła jednak aż 10,1 procenta, a w kolejnych miesiącach może jeszcze wzrosnąć. Rada podwyższyła stopy procentowe, bo chce jak najszybciej ograniczyć naszą skłonność do zakupów.
Co to znaczy dla przeciętnego Polaka? Niestety będziemy musieli zapłacić większe odsetki za pożyczone z banku pieniądze. Na otarcie łez korzystniej będą oprocentowane nasze oszczędności na kontach.
osa


Bez prawa powrotu

Zapoznano mnie z dekretem Prezydium Rady Najwyższej, że zostałem wysiedlony
Waltz, prezes Narodowego Banku Polskiego i jednocześnie szefowa RPP, zapowiada konsekwentną walkę z drożejącą benzyną, żywnością i podatkami pośrednimi. - Prawdę mówiąc, spodziewaliśmy się dwucyfrowego wskaźnika wzrostu cen dopiero w lutym - powiedziała. W styczniu dwunastomiesięczna inflacja wyniosła jednak aż 10,1 procenta, a w kolejnych miesiącach może jeszcze wzrosnąć. Rada podwyższyła stopy procentowe, bo chce jak najszybciej ograniczyć naszą skłonność do zakupów. <br>Co to znaczy dla przeciętnego Polaka? Niestety będziemy musieli zapłacić większe odsetki za pożyczone z banku pieniądze. Na otarcie łez korzystniej będą oprocentowane nasze oszczędności na kontach.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;osa&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Bez prawa powrotu&lt;/&gt;<br><br>Zapoznano mnie z dekretem Prezydium Rady Najwyższej, że zostałem wysiedlony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego