Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
oznacza to jednak, że mamy rezygnować z naszych własnych praw i przekonań, choćby z przekonania o pełnej równości mężczyzny i kobiety. Pewne minimum, które wyrażają prawa człowieka, musi być zachowane.
Jeżeli je zniszczymy, będzie to pierwszy krok do autodestrukcji naszego społeczeństwa - przekonuje "Rz" dominikanin ojciec Maciej Zięba.
Czy uparte forsowanie świeckości i odcinanie się od religijnych korzeni przez ideologów Unii Europejskiej jest w długoterminowej perspektywie polityką samobójczą? Nieumieszczenie odwołania do chrześcijaństwa w preambule konstytucji europejskiej dało wyraźny sygnał, że tradycyjne europejskie wartości już nie obowiązują. To zaś może oznaczać, że kontynent będzie bezbronny wobec kulturowej ofensywy radykalnego islamu.

Seria kolejnych kroków
oznacza to jednak, że mamy rezygnować z naszych własnych praw i przekonań, choćby z przekonania o pełnej równości mężczyzny i kobiety. Pewne minimum, które wyrażają prawa człowieka, musi być zachowane.<br>Jeżeli je zniszczymy, będzie to pierwszy krok do autodestrukcji naszego społeczeństwa - przekonuje "Rz" dominikanin ojciec Maciej Zięba.<br>Czy uparte forsowanie świeckości i odcinanie się od religijnych korzeni przez ideologów Unii Europejskiej jest w długoterminowej perspektywie polityką samobójczą? &lt;orig&gt;Nieumieszczenie&lt;/&gt; odwołania do chrześcijaństwa w preambule konstytucji europejskiej dało wyraźny sygnał, że tradycyjne europejskie wartości już nie obowiązują. To zaś może oznaczać, że kontynent będzie bezbronny wobec kulturowej ofensywy radykalnego islamu.<br><br>&lt;tit&gt;Seria kolejnych kroków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego