Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
roślin do suchych bukietów. Kiedy jesienią przystąpimy do układania kompozycji, mogą nam się przydać nie tylko kwiaty, ale także pędy z pąkami i owocami, kłosy zbóż, kwiatostany traw, gałązki, a nawet korzenie.
Główki kwiatów przed umieszczeniem w bukiecie przymocowujemy do łodyżek (mogą to być pędy róż lub innych roślin), najlepiej szybko schnącym klejem albo cienkim drucikiem.
Kwiaty bez łodyżek suszymy w kartonowym pojemniku na jajka.
Piasek wsypujemy pomiędzy wszystkie płatki kwiatów.
Mniej więcej po 2 tygodniach piasek ostrożnie wysypujemy.
Kwiaty utrwalone w piasku; z tyłu, za nimi - suszone na powietrzu.




Z HISTORII OGRODÓW

Jest wiele wyrazów, którym nadajemy inne znaczenie niż nasi
roślin do suchych bukietów. Kiedy jesienią przystąpimy do układania kompozycji, mogą nam się przydać nie tylko kwiaty, ale także pędy z pąkami i owocami, kłosy zbóż, kwiatostany traw, gałązki, a nawet korzenie.<br>Główki kwiatów przed umieszczeniem w bukiecie przymocowujemy do łodyżek (mogą to być pędy róż lub innych roślin), najlepiej szybko schnącym klejem albo cienkim drucikiem.<br>Kwiaty bez łodyżek suszymy w kartonowym pojemniku na jajka.<br>Piasek wsypujemy pomiędzy wszystkie płatki kwiatów.<br>Mniej więcej po 2 tygodniach piasek ostrożnie wysypujemy.<br>Kwiaty utrwalone w piasku; z tyłu, za nimi - suszone na powietrzu.<br>&lt;gap&gt;<br><br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Z HISTORII OGRODÓW&lt;/tit&gt;<br><br>Jest wiele wyrazów, którym nadajemy inne znaczenie niż nasi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego