Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
W sąsiedztwie przy ul. Sienkiewicza zespół budynków wzniesionych w 1 poł. XIXw. przez władze pruskie: sąd, poczta i dom koniuszego.
W rozległym parku (7,7ha), sięgającym pocz. XVIIw. z różnorodnym i bogatym drzewostanem, pałac z końca XVIIw. zbudowany przez Franciszka Zygmunta Gałeckiego na miejscu dworu drewnianego, spalonego przez Szwedów (wewnątrz tablica pamiątkowa z napisem łacińskim). Przebudowany 1820. W pałacu obecnie internat zespołu szkół zawodowych. Na pn. od Rynku, nie opodal ul. Koźmińskiej, przy ul. Więźniów Politycznych, d.
kościół szpitalny św. Rocha drewniany, na planie krzyża greckiego z kopułą gontową, fundowany w 1572, restaurowany 1813 i 1958. Przy ul.
Koźmińskiej 36 dom
W sąsiedztwie przy ul. Sienkiewicza zespół budynków wzniesionych w 1 poł. XIXw. przez władze pruskie: sąd, poczta i dom koniuszego.<br>W rozległym parku (7,7ha), sięgającym pocz. XVIIw. z różnorodnym i bogatym drzewostanem, pałac z końca XVIIw. zbudowany przez Franciszka Zygmunta Gałeckiego na miejscu dworu drewnianego, spalonego przez Szwedów (wewnątrz tablica pamiątkowa z napisem łacińskim). Przebudowany 1820. W pałacu obecnie internat zespołu szkół zawodowych. Na pn. od Rynku, nie opodal ul. Koźmińskiej, przy ul. Więźniów Politycznych, d.<br>kościół szpitalny św. Rocha drewniany, na planie krzyża greckiego z kopułą gontową, fundowany w 1572, restaurowany 1813 i 1958. Przy ul.<br>Koźmińskiej 36 dom
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego