Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Płomyk
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1953
WINIEN?
Głęboka cisza. zapanowała w klasie VIIb, kiedy pani Michalska powiedziała o zebraniu. Odbyć się ma ono za tydzień. Zebranie klasy wraz z rodzicami dla podsumowania wyników pierwszego półrocza.
Kiedy dzieci ochłonęły nieco z wrażenia - wszystkie oczy zwróciły się ku Joasi. Jak na komendę. Jakby cała klasa zmówiła się nagle tajemniczym szeptem.
Joasia siedziała w pierwszej ławce spod oknem. Siedziała wyprostowana, spokojna. Ręce założyła za plecy. Główkę uniosła nieco w górę i spoglądała prosto przed siebie, akurat w to miejsce, gdzie na mapie Polski zieloną barwą zaznaczone jest Pojezierze Mazurskie.
Spokojna, jakby nigdy nic. Jakby to nie ona, nie Joasia, była
WINIEN?&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Głęboka cisza. zapanowała w klasie VIIb, kiedy pani Michalska powiedziała o zebraniu. Odbyć się ma ono za tydzień. Zebranie klasy wraz z rodzicami dla podsumowania wyników pierwszego półrocza.&lt;/intro&gt; <br>Kiedy dzieci ochłonęły nieco z wrażenia - wszystkie oczy zwróciły się ku Joasi. Jak na komendę. Jakby cała klasa zmówiła się nagle tajemniczym szeptem. <br>Joasia siedziała w pierwszej ławce spod oknem. Siedziała wyprostowana, spokojna. Ręce założyła za plecy. Główkę uniosła nieco w górę i spoglądała prosto przed siebie, akurat w to miejsce, gdzie na mapie Polski zieloną barwą zaznaczone jest Pojezierze Mazurskie. <br>Spokojna, jakby nigdy nic. Jakby to nie ona, nie Joasia, była
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!