Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 24.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
za Czeczenią. Obecnie proczeczeńskie sympatie deklaruje dwie trzecie ankietowanych z wyższym wykształceniem. Osoby z wykształceniem podstawowym nie sympatyzują z żadną ze stron.


Nadal nie ma kandydata na prezesa IPN
Partyjny czy niezależny?

Pat wokół Instytutu Pamięci Narodowej trwa. Wczoraj kolegium Instytutu usiłowało wyłonić nowego kandydata na prezesa. Bez powodzenia.
W tajnym głosowaniu żaden z pretendentów nie uzyskał wymaganej większości. Przesłuchano szóstkę kandydatów: Leszka Piotrowskiego, Zygmunta Szultka, Bogdana Borusewicza, Wiesława Wysockiego, Bohdana Urbankowskiego i Karola Głogowskiego. Siódmy - Aleksander Głazek - wcześniej zrezygnował.
Przewodniczący kolegium IPN Andrzej Grajewski winą za sytuację obarcza polityków. - Mamy do czynienia z ewidentną walką polityczną o kierownictwo Instytutu - powiedział
za Czeczenią. Obecnie &lt;orig&gt;proczeczeńskie&lt;/&gt; sympatie deklaruje dwie trzecie ankietowanych z wyższym wykształceniem. Osoby z wykształceniem podstawowym nie sympatyzują z żadną ze stron.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Nadal nie ma kandydata na prezesa IPN&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Partyjny czy niezależny?&lt;/&gt;<br><br>Pat wokół Instytutu Pamięci Narodowej trwa. Wczoraj kolegium Instytutu usiłowało wyłonić nowego kandydata na prezesa. Bez powodzenia. <br>W tajnym głosowaniu żaden z pretendentów nie uzyskał wymaganej większości. Przesłuchano szóstkę kandydatów: Leszka Piotrowskiego, Zygmunta Szultka, Bogdana Borusewicza, Wiesława Wysockiego, Bohdana Urbankowskiego i Karola Głogowskiego. Siódmy - Aleksander Głazek - wcześniej zrezygnował. <br>Przewodniczący kolegium IPN Andrzej Grajewski winą za sytuację obarcza polityków. - Mamy do czynienia z ewidentną walką polityczną o kierownictwo Instytutu - powiedział
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego