Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 23.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
będzie zależało, jak szybko akta będą przekazane Instytutowi. Tymczasem SLD nie kryje braku entuzjazmu dla roli, którą IPN ma odegrać w procesie ujawniania działań PRL-owskich służb specjalnych.
Sojusz już teraz zapowiada, że będzie dążyć do znowelizowania ustawy o Instytucie. Chce wrócić do koncepcji Aleksandra Kwaśniewskiego, zgodnie z którą do teczek gromadzonych przez służby specjalne PRL mogłyby zaglądać nie tylko osoby prześladowane, ale i ich prześladowcy. Czy usprawniłoby to odtajnianie teczek?
- Im więcej osób będzie zaglądać do teczek, tym więcej akt zostanie zdekompletowanych, celowo lub przez niedopatrzenie i brak nadzoru - komentuje nieoficjalnie nasz informator ze służb specjalnych.
Nad szczegółowymi rozwiązaniami pracuje
będzie zależało, jak szybko akta będą przekazane Instytutowi. Tymczasem SLD nie kryje braku entuzjazmu dla roli, którą IPN ma odegrać w procesie ujawniania działań &lt;orig&gt;PRL-owskich&lt;/&gt; służb specjalnych. <br>Sojusz już teraz zapowiada, że będzie dążyć do znowelizowania ustawy o Instytucie. Chce wrócić do koncepcji Aleksandra Kwaśniewskiego, zgodnie z którą do teczek gromadzonych przez służby specjalne PRL mogłyby zaglądać nie tylko osoby prześladowane, ale i ich prześladowcy. Czy usprawniłoby to &lt;orig&gt;odtajnianie&lt;/&gt; teczek? <br>- Im więcej osób będzie zaglądać do teczek, tym więcej akt zostanie zdekompletowanych, celowo lub przez niedopatrzenie i brak nadzoru - komentuje nieoficjalnie nasz informator ze służb specjalnych. <br>Nad szczegółowymi rozwiązaniami pracuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego