Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 52
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
ożywił je i unowocześnił. Dostrzegł też metafizykę jako wartość samą w sobie, stając się obok Leszka Kołakowskiego jednym z najznakomitszych filozofów polskich naszych czasów - ocenia ks. prof. Zachariasz Łyko, kierownik Katedry Filozofii i Socjologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Przez jednych ceniony, wręcz uwielbiany, według innych wypowiada się zbyt swobodnie na tematy teologiczne, w tym o doktrynie katolickiej. Jest m.in. absolwentem wydziałów teologicznego i filozoficznego UJ w Krakowie. Kieruje Katedrą Filozofii Człowieka Papieskiej Akademii Teologicznej i pełni funkcję prezydenta wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku.
(DC)


Gospodarka - Leszek Balcerowicz

Dla jednych autor programu, który pozwolił Polsce stać się jednym z najszybciej rozwijających się
ożywił je i unowocześnił. Dostrzegł też metafizykę jako wartość samą w sobie, stając się obok Leszka Kołakowskiego jednym z najznakomitszych filozofów polskich naszych czasów - ocenia ks. prof. Zachariasz Łyko, kierownik Katedry Filozofii i Socjologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.<br><br> Przez jednych ceniony, wręcz uwielbiany, według innych wypowiada się zbyt swobodnie na tematy teologiczne, w tym o doktrynie katolickiej. Jest m.in. absolwentem wydziałów teologicznego i filozoficznego UJ w Krakowie. Kieruje Katedrą Filozofii Człowieka Papieskiej Akademii Teologicznej i pełni funkcję prezydenta wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(DC)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Gospodarka - Leszek Balcerowicz&lt;/&gt;<br><br> Dla jednych autor programu, który pozwolił Polsce stać się jednym z najszybciej rozwijających się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego