Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
prawo do wolności, równości, odpowiednich warunków życia w środowisku. Dobra jakość tego środowiska pozwala na życie w godności i dobrobycie. Stąd też człowiek ponosi wielką odpowiedzialność za ochronę i polepszenie środowiska tak dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń".

W posłaniu skierowanym na otwarcie konferencji sztokholmskiej Papież Paweł VI pisał: "Rozwój, to znaczy wszechstronny rozkwit człowieka, jest głównym kluczowym tematem waszych obrad, podczas których połączcie poszukiwanie dróg do osiągnięcia równowagi ekologicznej z poszukiwaniem sprawiedliwej równowagi dobrobytu między uprzemysłowionymi ośrodkami, a ich rozległymi peryferiami. Nędza, jak słusznie powiedziano, jest najstraszliwszym z zanieczyszczeń". (Grzesica, 1983).
Pojęcie ekorozwoju sformułowano w roku 1975 na III Sesji Zarządzającej
prawo do wolności, równości, odpowiednich warunków życia w środowisku. Dobra jakość tego środowiska pozwala na życie w godności i dobrobycie. Stąd też człowiek ponosi wielką odpowiedzialność za ochronę i polepszenie środowiska tak dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń"&lt;/&gt;.<br><br>W posłaniu skierowanym na otwarcie konferencji sztokholmskiej Papież Paweł VI pisał: &lt;q&gt;"Rozwój, to znaczy wszechstronny rozkwit człowieka, jest głównym kluczowym tematem waszych obrad, podczas których połączcie poszukiwanie dróg do osiągnięcia równowagi ekologicznej z poszukiwaniem sprawiedliwej równowagi dobrobytu między uprzemysłowionymi ośrodkami, a ich rozległymi peryferiami. Nędza, jak słusznie powiedziano, jest najstraszliwszym z zanieczyszczeń"&lt;/&gt;. (Grzesica, 1983).<br>Pojęcie ekorozwoju sformułowano w roku 1975 na III Sesji Zarządzającej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego