Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
od wielu lat poziom konsumpcji jest ustabilizowany i nie jest podatny na roczne fluktuacje. Ich spożycie nie wydaje się więc być "czułym wskaźnikiem". Jednocześnie związek między tym spożyciem a zgonami jest zawsze odroczony w czasie. Im bliżej zgonu, tym niższy poziom globalnej konsumpcji u osób uzależnionych, cechuje je bowiem niższa tolerancja na alkohol.
Druga ważna kwestia dotyczy populacji trzeźwiejących alkoholików. Od szeregu lat obserwujemy, że co najmniej 30% osób przechodzących przez leczenie przestaje pić i utrzymuje abstynencję. Potwierdzają to badania katamnestyczne, obejmujące populację osób leczonych w około 20% polskich placówek odwykowych.
Trzecia sprawa komplikująca estymacje poziomu spożycia alkoholu to problemy z
od wielu lat poziom konsumpcji jest ustabilizowany i nie jest podatny na roczne fluktuacje. Ich spożycie nie wydaje się więc być "czułym wskaźnikiem". Jednocześnie związek między tym spożyciem a zgonami jest zawsze odroczony w czasie. Im bliżej zgonu, tym niższy poziom globalnej konsumpcji u osób uzależnionych, cechuje je bowiem niższa tolerancja na alkohol. <br> Druga ważna kwestia dotyczy populacji trzeźwiejących alkoholików. Od szeregu lat obserwujemy, że co najmniej 30% osób przechodzących przez leczenie przestaje pić i utrzymuje abstynencję. Potwierdzają to badania katamnestyczne, obejmujące populację osób leczonych w około 20% polskich placówek odwykowych. <br> Trzecia sprawa komplikująca estymacje poziomu spożycia alkoholu to problemy z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego