Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
trudno podatnymi na rozkład, bo w czasie kontaktu z koksem o temperaturze ponad 1000&730;C następuje termiczny rozkład znacznej części zanieczyszczeń. Problemem jest tylko kumulacja zawiesin, które źle sedymentują. Lepiej jest usuwać je przez odcedzenie.
Ilość ścieków technologicznych z koksowni wynosi 0,150,35 m3/t węgla. W przeliczeniu na tonę koksu odpowiada to zakresowi od 0,35 do 0,45 m3. Podstawowymi zanieczyszczeniami ścieków są: fenole, smoły i oleje, amoniak, cyjanki i rodanki, siarkowodór, tiosiarczany i siarczany. Na każdą tonę koksu do ścieków przechodzi 3438kg smoły [8].
Zapotrzebowanie na tlen niektórych grup ścieków jest bardzo duże. Skład poszczególnych rodzajów ścieków
trudno podatnymi na rozkład, bo w czasie kontaktu z koksem o temperaturze ponad 1000&730;C następuje termiczny rozkład znacznej części zanieczyszczeń. Problemem jest tylko kumulacja zawiesin, które źle sedymentują. Lepiej jest usuwać je przez odcedzenie.<br>Ilość ścieków technologicznych z koksowni wynosi 0,150,35 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/t węgla. W przeliczeniu na tonę koksu odpowiada to zakresowi od 0,35 do 0,45 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;. Podstawowymi zanieczyszczeniami ścieków są: fenole, smoły i oleje, amoniak, cyjanki i rodanki, siarkowodór, tiosiarczany i siarczany. Na każdą tonę koksu do ścieków przechodzi 3438kg smoły [8].<br>Zapotrzebowanie na tlen niektórych grup ścieków jest bardzo duże. Skład poszczególnych rodzajów ścieków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego