Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
cykliczne. "Uważam- pisał - że podstawowa sprzeczność gospodarki kapitalistycznej sięga głębiej, a mianowicie, że system ten nie może wyjść z impasu wahań, wokół pozycji statycznej, jeśli wzrostu gospodarczego nie będą podtrzymywały takie czynniki NA WPÓŁ EGZOGENICZNE, jak podsycanie inwestycji przez innowacje. Jedynie w takim przypadku wahania odbywają się wokół wzrastającej linii trendu".
Na fali rozwoju wydarzeń gospodarczych w latach siedemdziesiątych ten wątek teorii Kaleckiego, wyeksponowany przez zachodnich marksistów - Steindla, Barana i Sweezego, stał się niewątpliwie dodatkowym źródłem zainteresowania jego teorią.
5 W ekonomii politycznej na przeszkodzie poszukiwań prawdy naukowej stoją interesy klas
i grup społecznych broniących swych przywilejów, związane z tymi interesami
cykliczne. &lt;hi rend="italic"&gt;"Uważam&lt;/&gt;- pisał - &lt;hi rend="italic"&gt;że podstawowa sprzeczność gospodarki kapitalistycznej sięga głębiej, a mianowicie, że system ten nie może wyjść z impasu wahań, wokół pozycji statycznej, jeśli wzrostu gospodarczego nie będą podtrzymywały takie czynniki NA WPÓŁ EGZOGENICZNE, jak podsycanie inwestycji przez innowacje. Jedynie w takim przypadku wahania odbywają się wokół wzrastającej linii trendu"&lt;/&gt;. <br>Na fali rozwoju wydarzeń gospodarczych w latach siedemdziesiątych ten wątek teorii Kaleckiego, wyeksponowany przez zachodnich marksistów - Steindla, Barana i Sweezego, stał się niewątpliwie dodatkowym źródłem zainteresowania jego teorią. <br>5 W ekonomii politycznej na przeszkodzie poszukiwań prawdy naukowej stoją interesy klas <br>i grup społecznych broniących swych przywilejów, związane z tymi interesami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego