Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
wysokość dodatku za odznaczenie powinna być ustalona w konkretnej kwocie (np. 2000 czy 3000 zł) bez względu na wysokość emerytury czy renty, przy czym powinien być on przyznany w pełnej wysokości, nawet w razie przekroczenia górnego dopuszczalnego pułapu (95 bądź 100% podstawy wymiaru).
Skoro mowa o dodatku za odznaczenie, to trudno zrozumieć dlaczego nie przewiduje go ustawa wypadkowa. Wydaje się, że ludzie, którzy stracili zdrowie w wypadku przy pracy lub wskutek choroby zawodowej, powinni również dodatek ten otrzymywać, jeżeli oczywiście zostali odznaczeni odznaczeniem, z którym dodatek ten jest związany.
"Podstawowe kierunki zmian" przewidują także szereg dalszych, bardziej szczegółowych propozycji. Ograniczamy się
wysokość dodatku za odznaczenie powinna być ustalona w konkretnej kwocie (np. 2000 czy 3000 zł) bez względu na wysokość emerytury czy renty, przy czym powinien być on przyznany w pełnej wysokości, nawet w razie przekroczenia górnego dopuszczalnego pułapu (95 bądź 100% podstawy wymiaru). <br> Skoro mowa o dodatku za odznaczenie, to trudno zrozumieć dlaczego nie przewiduje go ustawa wypadkowa. Wydaje się, że ludzie, którzy stracili zdrowie w wypadku przy pracy lub wskutek choroby zawodowej, powinni również dodatek ten otrzymywać, jeżeli oczywiście zostali odznaczeni odznaczeniem, z którym dodatek ten jest związany. <br> "Podstawowe kierunki zmian" przewidują także szereg dalszych, bardziej szczegółowych propozycji. Ograniczamy się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego