Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Luz u podnóża Pirenejów rozmawiali w piątek ministrowie obrony państw Trójkąta Weimarskiego - pani Michele Alliot-Marie z Francji, Jerzy Szmajdziński z Polski i Peter Struck z Niemiec. Omawiano wyzwania, jakim musi sprostać UE, budująca wspólną politykę obronną.
Najpilniejszym z zadań jest, jak się zdaje, określenie składu tzw. grup taktycznych, tworzących trzon europejskich sił szybkiego reagowania. Chodzi o jednostki liczące 1500 ludzi, zdolne w ciągu dwóch tygodni do interwencji w dowolnym punkcie globu. Do 2009 roku miałoby powstać 9-10 dwu- lub wielonarodowych oddziałów. W Saint-Jean-de-Luz potwierdzono, że do roku 2007 zostanie utworzona grupa taktyczna niemiecko-polsko-słowacka.
Ministrowie
Luz&lt;/&gt; u podnóża &lt;name type="place"&gt;Pirenejów&lt;/&gt; rozmawiali w piątek ministrowie obrony państw &lt;name type="org"&gt;Trójkąta Weimarskiego&lt;/&gt; - pani &lt;name type="person"&gt;Michele Alliot-Marie&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jerzy Szmajdziński&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Peter Struck&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt;. Omawiano wyzwania, jakim musi sprostać &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;, budująca wspólną politykę obronną.<br>Najpilniejszym z zadań jest, jak się zdaje, określenie składu tzw. grup taktycznych, tworzących trzon europejskich sił szybkiego reagowania. Chodzi o jednostki liczące 1500 ludzi, zdolne w ciągu dwóch tygodni do interwencji w dowolnym punkcie globu. Do 2009 roku miałoby powstać 9-10 dwu- lub wielonarodowych oddziałów. W &lt;name type="place"&gt;Saint-Jean-de-Luz&lt;/&gt; potwierdzono, że do roku 2007 zostanie utworzona grupa taktyczna niemiecko-polsko-słowacka.<br>Ministrowie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego