Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.15
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
za ścianę. Jego szerokość nie powinna być większa niż 2 cm od grubości muru.
- Ten element wykończenia okna nie może też być zamontowany zbyt nisko. Odstęp od kaloryfera powinna wynosić 15-20 cm - powiedział J. Rosiński.
Trzeba pamiętać, że ten element wnęki okiennej jest bardzo narażony na straty ciepła. Może tu wystąpić tzw. mostek termiczny (zjawisko mniejszej izolacyjności cieplnej). To efekt braku izolacji szczeliny pomiędzy parapetem zewnętrznym a wewnętrznym.
Czasami parapet wewnętrzny jest po prostu wsunięty za głęboko po ościeżnicę. Wtedy wystarczy zrobić tam większą szczelinę, którą trzeba wypełnić jakimś materiałem termoizolacyjnym.
MAREK BIAŁOWĄS


Wniosek jest w komisji

Rząd chciałby, aby
za ścianę. Jego szerokość nie powinna być większa niż 2 cm od grubości muru. <br>- Ten element wykończenia okna nie może też być zamontowany zbyt nisko. Odstęp od kaloryfera powinna wynosić 15-20 cm - powiedział J. Rosiński. <br>Trzeba pamiętać, że ten element wnęki okiennej jest bardzo narażony na straty ciepła. Może tu wystąpić tzw. mostek termiczny (zjawisko mniejszej izolacyjności cieplnej). To efekt braku izolacji szczeliny pomiędzy parapetem zewnętrznym a wewnętrznym. <br>Czasami parapet wewnętrzny jest po prostu wsunięty za głęboko po ościeżnicę. Wtedy wystarczy zrobić tam większą szczelinę, którą trzeba wypełnić jakimś materiałem termoizolacyjnym.<br>&lt;au&gt;MAREK BIAŁOWĄS&lt;/&gt;&lt;/&gt; <br><br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;Wniosek jest w komisji&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Rząd chciałby, aby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego