Typ tekstu: Książka
Autor: Kabatc Eugeniusz
Tytuł: Vinum sacrum et profanum
Rok: 2003
Dobre wino. To właśnie, o którym Hemingway niegdyś napisał: "Lekkie, wytrawne i serdeczne jak dom brata, z którym jest się w przyjaźni". Rok był udany, pogoda dopisała i pracowało się chętnie.

II
Wino w naturze


Na dziś wystarczy. Powiedzmy tylko, że igrzyska jak powietrza łakną wina, a wino jest właśnie tu, na skraju winnicy. I nagle wszystko nabiera kształtu rzeczywistości, rozsiadły się wokół tłocznie jak żywe bukłaki, srebrne silosy pchnęły ku niebu burzącą się w nich naturą, w królestwach piwnic zdrzemnęły się Bachusy, trawiąc wina w swoich brzuchach jak beki.
Bogowie, mity, misteria. Ziemia, krzewy, soki. A wino? Czym jest samo
Dobre wino. To właśnie, o którym Hemingway niegdyś napisał: "Lekkie, wytrawne i serdeczne jak dom brata, z którym jest się w przyjaźni". Rok był udany, pogoda dopisała i pracowało się chętnie. <br><br>&lt;tit&gt;II<br>Wino w naturze&lt;/&gt;<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br>Na dziś wystarczy. Powiedzmy tylko, że igrzyska jak powietrza łakną wina, a wino jest właśnie tu, na skraju winnicy. I nagle wszystko nabiera kształtu rzeczywistości, rozsiadły się wokół tłocznie jak żywe bukłaki, srebrne silosy pchnęły ku niebu burzącą się w nich naturą, w królestwach piwnic zdrzemnęły się Bachusy, trawiąc wina w swoich brzuchach jak beki.<br>Bogowie, mity, misteria. Ziemia, krzewy, soki. A wino? Czym jest samo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego