Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
wyborne.

Karminowe żuczki i białe kraby
W miejscu, gdzie kiedyś hodowano kaktusy, powstał olbrzymi Ogród Kaktusowy. Ponad 10 tys. okazów reprezentujących 1400 gatunków rozmieszczono na czarnej i rudej ziemi, naturalnych kolorach tej wyspy. Jak wszystko w projektach Cezara Manrique, ogród jest zbudowany koliście, niczym wielki amfiteatr.
Przed erą turystyczną i tworzywa sztucznego, na kaktusach o nazwie tunera żerował sobie niewielki żuczek, Dactylopius coccus. Jego karminowy barwnik, suszony i przetworzony, stosowany był m.in. do koloryzowania napojów, a Lanzarote było głównym jego producentem. Po wynalezieniu sztucznych barwników zapotrzebowanie radykalnie zmalało, jednak jako mniej toksyczny nadal znajduje swoich amatorów.
Na północy wyspy znajduje
wyborne.<br><br>Karminowe żuczki i białe kraby<br>W miejscu, gdzie kiedyś hodowano kaktusy, powstał olbrzymi Ogród Kaktusowy. Ponad 10 tys. okazów reprezentujących 1400 gatunków rozmieszczono na czarnej i rudej ziemi, naturalnych kolorach tej wyspy. Jak wszystko w projektach Cezara Manrique, ogród jest zbudowany koliście, niczym wielki amfiteatr. <br>Przed erą turystyczną i tworzywa sztucznego, na kaktusach o nazwie tunera żerował sobie niewielki żuczek, Dactylopius coccus. Jego karminowy barwnik, suszony i przetworzony, stosowany był m.in. do koloryzowania napojów, a Lanzarote było głównym jego producentem. Po wynalezieniu sztucznych barwników zapotrzebowanie radykalnie zmalało, jednak jako mniej toksyczny nadal znajduje swoich amatorów. <br>Na północy wyspy znajduje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego