Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
statystycznych, także pozostaje zawieszona w próżni, zwłaszcza że trudno dociec, czy takie akty autoagresji nie były w istocie formą uzewnętrznionej agresji, protestu przeciwko administracji więziennej i nieakceptowanemu systemowi sprawiedliwości.

Od 1993 roku rejestruje się (jak pokazuje tabela 18) wyraźny spadek autoagresywnych zachowań więźniów. Są one jednak znacząco wyższe wśród osób tymczasowo aresztowanych niż wśród skazanych na karę pozbawienia wolności. Zależność ta nie jest stabilna: do początku lat osiemdziesiątych wśród samobójców przeważali skazani, w okresie 1984-1993 tymczasowo aresztowani, od roku 1994 odnotowano zaś nieznaczny spadek udziału samobójców aresztantów w strukturze całej analizowanej populacji więźniów.

Jeśli posłużymy się precyzyjniejszym od liczb bezwzględnych
statystycznych, także pozostaje zawieszona w próżni, zwłaszcza że trudno dociec, czy takie akty autoagresji nie były w istocie formą uzewnętrznionej agresji, protestu przeciwko administracji więziennej i nieakceptowanemu systemowi sprawiedliwości.<br><br> Od 1993 roku rejestruje się (jak pokazuje tabela 18) wyraźny spadek autoagresywnych zachowań więźniów. Są one jednak znacząco wyższe wśród osób tymczasowo aresztowanych niż wśród skazanych na karę pozbawienia wolności. Zależność ta nie jest stabilna: do początku lat osiemdziesiątych wśród samobójców przeważali skazani, w okresie 1984-1993 tymczasowo aresztowani, od roku 1994 odnotowano zaś nieznaczny spadek udziału samobójców aresztantów w strukturze całej analizowanej populacji więźniów.<br><br> Jeśli posłużymy się precyzyjniejszym od liczb bezwzględnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego