Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 15/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
farmerów, zakładów przetwórstwa mięsnego, ale też małych firm usługowych produkujących na potrzeby wsi, przewoźników i hotelarzy. Na liście stratnych znajdują się organizatorzy wyścigów konnych, kluby golfowe, rzeźnie, pośrednicy w eksporcie i handlarze zależni od wiejskich rynków.
Problem pryszczycy wymknął się już poza Wielką Brytanię. W całej Europie wybito blisko 200 tys. zwierząt.

Unia Europejska zakazała we wtorek eksportu zwierząt parzystokopytnych: krów, świń, owiec i kóz z Francji oraz wywozu surowego mięsa, mleka i ich przetworów z dwóch francuskich departamentów: Mayenne i Orne. Zakaz obowiązuje na razie do 27 marca.
Decyzję, podjętą formalnie przez Komisję Europejską, zalecił Stały Komitet Weterynaryjny Unii po
farmerów, zakładów przetwórstwa mięsnego, ale też małych firm usługowych produkujących na potrzeby wsi, przewoźników i hotelarzy. Na liście stratnych znajdują się organizatorzy wyścigów konnych, kluby golfowe, rzeźnie, pośrednicy w eksporcie i handlarze zależni od wiejskich rynków.<br>Problem pryszczycy wymknął się już poza Wielką Brytanię. W całej Europie wybito blisko 200 tys. zwierząt. <br><br>Unia Europejska zakazała we wtorek eksportu zwierząt parzystokopytnych: krów, świń, owiec i kóz z Francji oraz wywozu surowego mięsa, mleka i ich przetworów z dwóch francuskich departamentów: Mayenne i Orne. Zakaz obowiązuje na razie do 27 marca. <br>Decyzję, podjętą formalnie przez Komisję Europejską, zalecił Stały Komitet Weterynaryjny Unii po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego