Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
na dodatek legendą pucybutów dochrapujących się milionów, wymarzoną oazą dobrobytu jest Europa Zachodnia. Nie ma takiego dystansu i takich utrudnień, które by powstrzymały setki tysięcy mieszkańców Afryki, Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu przed podjęciem ryzyka.
Tę samą gotowość wykazują Latynosi. W Japonii, która otwarła się na przybyszy z Ameryki Łacińskiej potrafiących udokumentować, że mają choć cząstkę japońskiej krwi w żyłach, przebywa ich dzisiaj ponad 200 tys. Na 30 tys. Peruwiańczyków osiadłych w Japonii co najmniej połowa to imigranci nielegalni. Liczbę Brazylijczyków, którzy przybyli do Japonii jako turyści i podjęli tam pracę, szacuje się na ćwierć miliona.
Kłopot z zalewem nielegalnych (i legalnych
na dodatek legendą pucybutów dochrapujących się milionów, wymarzoną oazą dobrobytu jest Europa Zachodnia. Nie ma takiego dystansu i takich utrudnień, które by powstrzymały setki tysięcy mieszkańców Afryki, Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu przed podjęciem ryzyka.<br>Tę samą gotowość wykazują Latynosi. W Japonii, która otwarła się na przybyszy z Ameryki Łacińskiej potrafiących udokumentować, że mają choć cząstkę japońskiej krwi w żyłach, przebywa ich dzisiaj ponad 200 tys. Na 30 tys. Peruwiańczyków osiadłych w Japonii co najmniej połowa to imigranci nielegalni. Liczbę Brazylijczyków, którzy przybyli do Japonii jako turyści i podjęli tam pracę, szacuje się na ćwierć miliona.<br>Kłopot z zalewem nielegalnych (i legalnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego