Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
zmierzali do całkowitej likwidacji Fonitów. W kolejce do zagłady za Fonitami czekali przedstawiciele innych podbitych narodów, wśród nich Eufończycy.
Na szczęście wojna się skończyła. Nastał nowy porządek.
W pokonanej i podzielonej Gesmanii utworzono dwie antagonistyczne republiki: Tonalną i Dodekafoniczną. Przez czterdzieści lat tonacjonalizm tlił się w obu gesmańskich państwach chyłkiem, ukradkiem, by znów buchnąć niewielkim wprawdzie, lecz groźnym płomieniem. Stało się to niedawno, już po zjednoczeniu obu państw. W byłej Republice Dodekafonicznej zaczęły grasować bandy młodych neotonacjonalistów, atakujące przebywających tam cudzoziemców, między innymi Eufończyków.
Wiadomości o tym doszły do Eufonii i sprowokowały grupę eufońskich wyrostków do podobnych działań. Niestety, stała się
zmierzali do całkowitej likwidacji Fonitów. W kolejce do zagłady za Fonitami czekali przedstawiciele innych podbitych narodów, wśród nich Eufończycy. <br>Na szczęście wojna się skończyła. Nastał nowy porządek. <br>W pokonanej i podzielonej Gesmanii utworzono dwie antagonistyczne republiki: Tonalną i Dodekafoniczną. Przez czterdzieści lat tonacjonalizm tlił się w obu gesmańskich państwach chyłkiem, ukradkiem, by znów buchnąć niewielkim wprawdzie, lecz groźnym płomieniem. Stało się to niedawno, już po zjednoczeniu obu państw. W byłej Republice Dodekafonicznej zaczęły grasować bandy młodych neotonacjonalistów, atakujące przebywających tam cudzoziemców, między innymi Eufończyków.<br>Wiadomości o tym doszły do Eufonii i sprowokowały grupę eufońskich wyrostków do podobnych działań. Niestety, stała się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego