Typ tekstu: Książka
Autor: Anonimus Andrzej
Tytuł: Nie nadaje się, przecież to jeszcze szczeniak 1
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
z obu sąsiadami, zarówno Niemcami jak i ZSRR (czego Hitler bynajmniej nie planował). Oba te pakty okazały się kłamstwem i zamierzonym oszustwem, żaden nie został dotrzymany. Jednak każdy przyjazny gest ze strony Niemiec znajdował odpowiedź w tak samo przyjaznym geście ze strony Polski i stosunki zaczęły układać się pozornie bez uprzedniej wrogości. Niezwykle często składali wizyty przyjaźni najwyżsi dygnitarze niemieccy i byli przyjmowani maksymalnie uprzejmie, jednak bez rewizyty. Trzeba powiedzieć, że starania Hitlera były na ogół dobrze obmyślone i początkowo wydawały się przebiegać pomyślnie. Poza tym, przy szybko wzrastającym potencjale wojskowym Niemiec, Polska nie mogła ich drażnić.
Z drugiej jednak strony
z obu sąsiadami, zarówno Niemcami jak i ZSRR (czego Hitler bynajmniej nie planował). Oba te pakty okazały się kłamstwem i zamierzonym oszustwem, żaden nie został dotrzymany. Jednak każdy przyjazny gest ze strony Niemiec znajdował odpowiedź w tak samo przyjaznym geście ze strony Polski i stosunki zaczęły układać się pozornie bez uprzedniej wrogości. Niezwykle często składali wizyty przyjaźni najwyżsi dygnitarze niemieccy i byli przyjmowani maksymalnie uprzejmie, jednak bez rewizyty. Trzeba powiedzieć, że starania Hitlera były na ogół dobrze obmyślone i początkowo wydawały się przebiegać pomyślnie. Poza tym, przy szybko wzrastającym potencjale wojskowym Niemiec, Polska nie mogła ich drażnić.<br>Z drugiej jednak strony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!