Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Ratownik udał się na wskazane miejsce TRX-em i znalazł 39-letniego nowotarżanina, ze skręconą nogą. Niefortunny turysta został zwieziony na wózku do czekającej na dole karetki.
fig.Ze wspomnień ratownika GOPR - Niebezpieczne szybowanie

Ze schroniska na Turbaczu turyści mogą oglądać wysoko kołujące nad Gorcami szybowce. Niektórzy z pilotów dając upust fantazji, spływają nad schronisko ku uciesze licznych turystów. Lecą nisko nad świerkami lotem ślizgowym, kierując się na lotnisko Nowym Targu.
15 maja 1971 roku nie wszystkie szybowce powróciły szczęśliwie do bazy. Jeden z nich zmuszony był awaryjnie lądować w przygodnym terenie w rejonie Rozdziela w Gorcach. Powiadomieni o wypadku przez
Ratownik udał się na wskazane miejsce &lt;orig&gt;TRX-em&lt;/&gt; i znalazł 39-letniego nowotarżanina, ze skręconą nogą. Niefortunny turysta został zwieziony na wózku do czekającej na dole karetki.<br>&lt;au&gt;fig.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ze wspomnień ratownika GOPR - Niebezpieczne szybowanie&lt;/tit&gt;<br><br>Ze schroniska na Turbaczu turyści mogą oglądać wysoko kołujące nad Gorcami szybowce. Niektórzy z pilotów dając upust fantazji, spływają nad schronisko ku uciesze licznych turystów. Lecą nisko nad świerkami lotem ślizgowym, kierując się na lotnisko Nowym Targu.<br>15 maja 1971 roku nie wszystkie szybowce powróciły szczęśliwie do bazy. Jeden z nich zmuszony był awaryjnie lądować w przygodnym terenie w rejonie Rozdziela w Gorcach. Powiadomieni o wypadku przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!