Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
kategorii społeczno-zawodowych, natomiast cała (żyjąca) populacja ludności Polski została zaliczona do kategorii o innym zakresie. Nie są to co prawda zasadnicze i radykalne różnice między oboma schematami grupowania, nietrafne byłoby jednak stosowanie mierników statystycznych do nie w pełni porównywalnych zbiorowości.

Możemy natomiast posłużyć się innym wskaźnikiem określającym czy i w jakim stopniu różni się nasilenie zachowań autodestrukcyjnych w poszczególnych grupach zawodowych. Jest to współczynnik określający nasilenie śmierci spowodowanej samobójstwem w wyróżnionych kategoriach społeczno-zawodowych (w przeliczeniu na 100 zgonów w danej kategorii). I ten właśnie wskaźnik jest wykorzystywany w dalszej analizie problemu.

Podstawą analizy są dane z roku 1978. Występujące w tym
kategorii społeczno-zawodowych, natomiast cała (żyjąca) populacja ludności Polski została zaliczona do kategorii o innym zakresie. Nie są to co prawda zasadnicze i radykalne różnice między oboma schematami grupowania, nietrafne byłoby jednak stosowanie mierników statystycznych do nie w pełni porównywalnych zbiorowości.<br><br>Możemy natomiast posłużyć się innym wskaźnikiem określającym czy i w jakim stopniu różni się nasilenie zachowań autodestrukcyjnych w poszczególnych grupach zawodowych. Jest to współczynnik określający nasilenie śmierci spowodowanej samobójstwem w wyróżnionych kategoriach społeczno-zawodowych (w przeliczeniu na 100 zgonów w danej kategorii). I ten właśnie wskaźnik jest wykorzystywany w dalszej analizie problemu.<br><br>Podstawą analizy są dane z roku 1978. Występujące w tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego