Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ich, że nie.

Atmosfera lęku

Waszyngtoński Komitet Przeciwko Dyskryminacji Amerykańskich Arabów nie zaleca odmawiania rozmów z FBI, namawia natomiast zaniepokojonych muzułmanów, którzy zwracają się do komitetu o poradę, by korzystali ze swoich praw, w tym prawa do odmowy udzielenia informacji. Departament Sprawiedliwości twierdzi, że dzięki szeroko zakrojonej akcji władze uzyskały w ostatnim czasie wiele cennych informacji.
James Zogby, przewodniczący Instytutu Arabsko-Amerykańskiego, jest zdania, że wzięcie pod obserwację niemal całej społeczności muzułmańskiej w Ameryce nie daje większych korzyści służbom bezpieczeństwa, wprowadza natomiast niepotrzebną atmosferę lęku. Wielu muzułmanów od czasu wydarzeń z 11 września 2001 r., czuje na sobie baczne spojrzenie amerykańskiego społeczeństwa.
- Od
ich, że nie.<br><br>&lt;tit&gt;Atmosfera lęku&lt;/&gt;<br><br>Waszyngtoński &lt;name type="org"&gt;Komitet Przeciwko Dyskryminacji Amerykańskich Arabów&lt;/&gt; nie zaleca odmawiania rozmów z &lt;name type="org"&gt;FBI&lt;/&gt;, namawia natomiast zaniepokojonych muzułmanów, którzy zwracają się do komitetu o poradę, by korzystali ze swoich praw, w tym prawa do odmowy udzielenia informacji. &lt;name type="org"&gt;Departament Sprawiedliwości&lt;/&gt; twierdzi, że dzięki szeroko zakrojonej akcji władze uzyskały w ostatnim czasie wiele cennych informacji.<br>&lt;name type="person"&gt;James Zogby&lt;/&gt;, przewodniczący &lt;name type="org"&gt;Instytutu Arabsko-Amerykańskiego&lt;/&gt;, jest zdania, że wzięcie pod obserwację niemal całej społeczności muzułmańskiej w &lt;name type="place"&gt;Ameryce&lt;/&gt; nie daje większych korzyści służbom bezpieczeństwa, wprowadza natomiast niepotrzebną atmosferę lęku. Wielu muzułmanów od czasu wydarzeń z 11 września 2001 r., czuje na sobie baczne spojrzenie amerykańskiego społeczeństwa.<br>- Od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego