Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
to łatwe, ale innej drogi nie ma.
Wszystkie problemy życiowe Japończyka (także zawodowe) rozstrzygają się bowiem w grupie.
Właśnie uniwersytet jest znakomitym miejscem, gdzie tego typu problemy można rozpatrywać i rozstrzygać inaczej, niż przyzwyczaili się Japończycy.
Inaczej, to znaczy w duchu chrześcijańskim.


Marcin Kula "Szkolnictwo wyższe. Masa krytyczna"

Uniwersytety przyjęły w ostatnim czasie ogromną liczbę studentów.
Wszystko wskazuje, że władze państwowe temu sprzyjały - co nie dziwi, gdyż lepiej mieć młodzież w salach wykładowych niż na ulicach jako bezrobotnych.
Jednocześnie większość uczelni nie jest przygotowana do obsługi tej masy.
Po pierwsze nie ma dla niej miejsca, a po drugie na wielu wydziałach źle wynagradzani
to łatwe, ale innej drogi nie ma.<br>Wszystkie problemy życiowe Japończyka (także zawodowe) rozstrzygają się bowiem w grupie.<br>Właśnie uniwersytet jest znakomitym miejscem, gdzie tego typu problemy można rozpatrywać i rozstrzygać inaczej, niż przyzwyczaili się Japończycy.<br>Inaczej, to znaczy w duchu chrześcijańskim.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Marcin Kula&lt;/&gt; &lt;tit&gt;"Szkolnictwo wyższe. Masa krytyczna"&lt;/&gt;<br><br>Uniwersytety przyjęły w ostatnim czasie ogromną liczbę studentów.<br>Wszystko wskazuje, że władze państwowe temu sprzyjały - co nie dziwi, gdyż lepiej mieć młodzież w salach wykładowych niż na ulicach jako bezrobotnych.<br>Jednocześnie większość uczelni nie jest przygotowana do obsługi tej masy.<br>Po pierwsze nie ma dla niej miejsca, a po drugie na wielu wydziałach źle wynagradzani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego