Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
przednim skrajem przeszkody terenowe, stosownie do możliwości materiałowych i czasu, należy umiejętnie wkomponować w system obrony. O ile będzie to tylko możliwe, należy zwiększyć ich naturalne walory obronne, łącząc je z systemem typowych zapór inżynieryjnych (takich jak: zapory minowe, zawały, niszczenia itp.).
Umiejętność wykorzystania naturalnych właściwości terenu w walce obronnej w praktyce polega na zorganizowaniu systemu ognia stosownie do istniejących warunków terenowych oraz przygotowaniu ugrupowania bojowego do skutecznego działania. Bez powiązania i wykorzystania tych wzajemnie warunkujących się czynników trudno mówić o racjonalnych przedsięwzięciach taktyczno-ogniowych w czasie organizowania walki obronnej, jak również w trakcie jej prowadzenia.
Prowadząc rozważania nad tą problematyką, należy
przednim skrajem przeszkody terenowe, stosownie do możliwości materiałowych i czasu, należy umiejętnie wkomponować w system obrony. O ile będzie to tylko możliwe, należy zwiększyć ich naturalne walory obronne, łącząc je z systemem typowych zapór inżynieryjnych (takich jak: zapory minowe, zawały, niszczenia itp.).<br>Umiejętność wykorzystania naturalnych właściwości terenu w walce obronnej w praktyce polega na zorganizowaniu systemu ognia stosownie do istniejących warunków terenowych oraz przygotowaniu ugrupowania bojowego do skutecznego działania. Bez powiązania i wykorzystania tych wzajemnie warunkujących się czynników trudno mówić o racjonalnych przedsięwzięciach taktyczno-ogniowych w czasie organizowania walki obronnej, jak również w trakcie jej prowadzenia. <br>Prowadząc rozważania nad tą problematyką, należy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego