Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Rozjuszyło to członków komisji śledczej.
- Moim zdaniem to było złamanie prawa, które wymaga reakcji w trybie kodeksu postępowania karnego - mówi "Rz" Zbigniew Wassermann (PiS). Według niego funkcjonariusze ABW jeszcze w piątek wieczorem rozmawiali w trybie nieformalnym z jednym z pracowników sekretariatu komisji, ale już w sobotę ich rozmowy prowadzone były w trybie śledczym. - To skandal, że ABW, która może prowadzić śledztwo w każdym innym dniu i w innym miejscu niż w Sejmie, robi to akurat w tym miejscu i dniu przesłuchania tak ważnego świadka - podkreśla Wassermann. Uważa, że działania Agencji miały charakter pokazowy i ostrzegawczy.
PiS bardzo gwałtownie zareagowało na sobotnie wydarzenia
Rozjuszyło to członków komisji śledczej.<br>- Moim zdaniem to było złamanie prawa, które wymaga reakcji w trybie kodeksu postępowania karnego - mówi &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Wassermann&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;). Według niego funkcjonariusze &lt;name type="org"&gt;ABW&lt;/&gt; jeszcze w piątek wieczorem rozmawiali w trybie nieformalnym z jednym z pracowników sekretariatu komisji, ale już w sobotę ich rozmowy prowadzone były w trybie śledczym. - To skandal, że &lt;name type="org"&gt;ABW&lt;/&gt;, która może prowadzić śledztwo w każdym innym dniu i w innym miejscu niż w Sejmie, robi to akurat w tym miejscu i dniu przesłuchania tak ważnego świadka - podkreśla &lt;name type="person"&gt;Wassermann&lt;/&gt;. Uważa, że działania &lt;name type="org"&gt;Agencji&lt;/&gt; miały charakter pokazowy i ostrzegawczy.<br>&lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt; bardzo gwałtownie zareagowało na sobotnie wydarzenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!